Czy sauna to dobry sposób na redukcję cellulitu?

Czy sauna jest dobrym sposobem na redukcję cellulitu? Na cellulit cierpi więcej kobiet niż mężczyzn. Jest on spowodowany nadmiarem tłuszczu gromadzącym się w określonych miejscach. Typowe miejsca występowania cellulitu to uda, pośladki, ramiona, szyja i brzuch. Gdy w tych miejscach gromadzą się złogi tłuszczu, skóra staje się matowa i wgłębiona. Sesja w saunie może jednak usunąć toksyny, co czyni ją doskonałą alternatywą dla kremów na cellulit wydawanych na receptę.

Promienie podczerwone

Sauna z promieniami podczerwonymi pomoże wyeliminować cellulit poprzez poprawę krążenia i detoksykację organizmu. Ciepło będzie stymulować organizm do spalania zmagazynowanego tłuszczu i zwiększy jego naturalną zdolność do rozbijania cellulitu. Czerwone i bliskie podczerwieni promienie sauny wspomagają również drenaż limfatyczny, zmniejszając obrzęki i zwiększając elastyczność skóry.

Regularne korzystanie z sauny na podczerwień jest ważne, aby rozwiązać problem cellulitu. Ciepło z sauny powoduje pocenie się, co pomaga usunąć martwe komórki skóry i głęboko osadzone zanieczyszczenia ze skóry. Pobudza również krążenie, przyciągając składniki odżywcze i tlen do powierzchni skóry. Badania wykazały, że sesje w saunie na podczerwień mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i obniżyć poziom cholesterolu – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu aloes-zdrowie-uroda.pl. Są one również korzystne dla osób z przewlekłymi chorobami serca i chronicznym bólem.

Kąpiele parowe

Udowodniono, że różne techniki, takie jak kąpiele parowe i sauny, zmniejszają widoczność cellulitu. Zwiększają one krążenie i tempo metabolizmu oraz stymulują eliminację przez skórę nadmiaru płynów. Metody te obejmują stosowanie parowego cudownego spa i błota detoksykującego, ręczną manipulację tkanek oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Terapia parowa jest stosowana od wieków przez ludzi z różnych kultur w celu leczenia takich problemów jak skurcze mięśni i sztywność stawów.

Korzyści płynące ze stosowania olejków eterycznych są liczne i są one wykorzystywane w zabiegach aromaterapii na różne dolegliwości, w tym cellulit i rozstępy. Niektóre z najbardziej znanych olejków aromaterapeutycznych do redukcji cellulitu i rozstępów to koper włoski, trawa cytrynowa, jałowiec i rozmaryn. Wybierając olejki eteryczne do kąpieli parowej, wybieraj te, które poprawiają krążenie krwi i zmiękczają skórę. Aby doświadczenie było jak najbardziej przyjemne, dodaj do wody kilka kropli swoich ulubionych zapachów.

Czytaj też:   Zimny prysznic a cellulit - czy to pomaga?

Ćwiczenie

Prawdopodobnie słyszałaś, że ćwiczenia pomagają w redukcji cellulitu. To prawda, im więcej ćwiczeń wykonujesz, tym mniej cellulitu się pojawi. Ale jak zacząć? Zacznij od podstawowej rutyny ćwiczeń. Następnie wybierz konkretny cel dla każdej nogi. Robienie tego trzy razy w tygodniu może pomóc Ci zobaczyć wyniki w ciągu kilku tygodni. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć ćwiczenia.

Szybka jazda na rowerze. Ta forma ćwiczeń aerobowych spala dużo kalorii i zapewnia umiarkowaną stymulację mechaniczną. Chodzenie pod górę jest bardziej intensywne i spala więcej kalorii, ale nie jest tak intensywne jak szybka jazda na rowerze. Wolny bieg to kolejna opcja. Ten ostatni również spala tłuszcz, ale w wolniejszym tempie. Korzystny jest również aerobik o dużej sile uderzenia, ponieważ zapewnia on mechaniczną stymulację o dużej sile uderzenia. A jeśli szukasz treningu o wysokiej intensywności, spróbuj spinningu lub szybkiego treningu eliptycznego.

Wałki piankowe

Najważniejsze korzyści z wałkowania piankowego obejmują poprawę krążenia i połączenia między mięśniami rdzenia a powięzią. Z wiekiem to połączenie ma tendencję do zmniejszania się, więc rolowanie pomaga przywrócić tę łączność. Stymuluje również układ limfatyczny, który pomaga wypłukać toksyny i tłuszcz. Kolejną korzyścią płynącą z piankowania jest jego zdolność do zwiększania odporności. Poza korzystnym wpływem na wygląd cellulitu, piankowanie może pomóc w redukcji wzdęć i ujędrnieniu skóry.

Chociaż piankowanie zwiększa krążenie wokół ciała i pomaga wygładzić wygląd cellulitu, nie zmienia włóknistych pasm, które powodują powstawanie tych wybrzuszeń. Jest również przemijające, co sprawia, że nie jest opłacalną metodą leczenia cellulitu. Dermatolog z Nowego Jorku, Whitney Bowe, powiedział, że rolowanie pianki może być przydatne dla pacjentów z cellulitem, ponieważ pomaga wyrównać ciało, zwłaszcza stopy i biodra. Pomaga to zapobiegać powodującym cellulit zapadaniu się i zwisaniu tkanek.

Czytaj też:   Karboksyterapia a cellulit - efekty zabiegu

Sauny na podczerwień

Sauny na podczerwień to świetny sposób na cellulit poprzez ogrzewanie ciała niewidzialnym światłem. To ciepło bezpośrednio wnika w ciało i powoduje intensywniejsze pocenie się. Dodatkowo, sauna na podczerwień jest znacznie chłodniejsza niż tradycyjna sauna, co czyni ją dobrym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze. Ponadto powstające ciepło jest relaksujące i pomaga się skupić.

Według Mayo Clinic cellulit jest problemem estetycznym, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia lub życia. Jednak nadal może wpływać na samoocenę. Choć cellulit nie jest szkodliwy, to jednak widok wgłębienia w postaci tłuszczu pod skórą może być niepokojący. Choć nie zagraża on życiu, jest źródłem zakłopotania dla wielu kobiet i stanowi ważny aspekt ich wyglądu. Sauny na podczerwień mogą pomóc w redukcji cellulitu w naturalny, bezbolesny i niedrogi sposób.

Naturalne środki zaradcze

Zielona herbata jest domowym środkiem na cellulit. Ma właściwości przeciwzapalne, które mogą stymulować współczulny układ nerwowy, powodując, że skuteczniej rozbija on tkankę tłuszczową. Zielona herbata zwiększa również poziom energii i sprzyja utracie wagi. Ponadto zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, które mogą zapobiegać uszkodzeniu skóry z powodu promieni. Ten napój pomoże Ci osiągnąć to idealne ciało plażowe na lato.

Inne składniki ziołowe, które są znane ze swojej skuteczności w leczeniu cellulitu to ananas i imbir. Ananas znany jest z właściwości oczyszczających, a imbir uważany jest za doskonały naturalny lek. Oba te składniki można połączyć, aby stworzyć napar, który celuje w cellulit i poprawia krążenie. Owoc może być spożywany na świeżo lub używany w herbacie lub jako krem miejscowy. Tylko pamiętaj, aby przestrzegać wskazówek na butelce!

Podobne tematy