Zabiegi na cellulit – lista zabiegów na cellulit

Istnieje wiele opcji dostępnych w celu wyeliminowania cellulitu i utraty dołeczków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o mezoterapii, liposukcji, okładach na ciało i laserach. Zabiegi na cellulit będą dostosowane do Twoich potrzeb, budżetu i ram czasowych. Jeśli nie jesteś pewna, od czego zacząć, rozważ tę listę najlepszych zabiegów. Zabiegi na cellulit są podzielone na kategorie według stopnia i ciężkości. Stopień 1 jest najbardziej widoczny i obejmuje zagłębienia przypominające skórkę pomarańczową. Stopień 2 cellulitu to 5-9 średnio głębokich wgłębień. A stopień 3 to najcięższy wygląd cellulitu, z ponad dwudziestoma pięcioma głębokimi zagłębieniami.

Mezoterapia

Mezoterapia w leczeniu cellulitu jest popularnym zabiegiem, który może pomóc w pozbyciu się dołeczków i pozbyciu się dołeczkowego wyglądu skóry. Często nazywany płynną lipoterapią, mezoterapia działa poprzez rozbicie błony komórek tłuszczowych. Tłuszcz jest następnie przetwarzany przez organizm, w tym wątrobę i inne komórki, i wydalany przez nerki. Zabieg jest bezpiecznym, skutecznym i wygodnym sposobem na redukcję tłuszczu i pozbycie się cellulitu.

Liposukcja

Podczas gdy liposukcja może skutecznie usunąć komórki tłuszczowe i konturować ciało, nie jest skuteczną metodą leczenia cellulitu. Tłuszcz, który jest usuwany, pochodzi tylko z powierzchni skóry, pozostawiając za sobą pasma zwłókniałej tkanki, która naciska na strukturę skóry – sekcja ta została zaczerpnięta od specjalistów strony Rozwiązania dla urody. Ponadto liposukcja nie jest odpowiednią opcją do leczenia pasm włóknistych, które są główną przyczyną cellulitu.

Lasery

Istnieje kilka korzyści z zabiegów laserowych na cellulit. Oprócz wyeliminowania wyglądu cellulitu, zabiegi laserowe mogą poprawić krążenie krwi w leczonych obszarach. Procedura ta będzie również zachęcać nowy kolagen do tworzenia na poziomie komórkowym, poprawiając teksturę i ton skóry. Procedura ta jest również bezpieczna, z minimalnymi skutkami ubocznymi. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące zabiegów laserowych na cellulit!

Czytaj też:   Czy ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit zniknie sam?

Okłady na ciało

Możesz również zrobić własne okłady na ciało, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. Możesz również dodać do mieszanki oczar wirginijski lub olejki eteryczne z cytryny i używać jej jako peelingu. Po prostu wetrzyj ją w dotknięte obszary i pozostaw na 10 minut. Następnie spłucz wodą i osusz. Stosuj peeling 1-2 razy w tygodniu. Należy unikać pokarmów, które powodują cellulit, kofeiny, alkoholu i papierosów.

Ćwiczenia

Stosowanie ćwiczeń jako kuracji na cellulit jest świetnym sposobem na zmniejszenie miejscowych złogów tłuszczu. Ćwiczenia mogą być wykonywane na dwa sposoby: trening siłowy i aerobik. Trening siłowy pomaga budować mięśnie, natomiast aerobik zwiększa metabolizm. Ćwiczenia mogą również poprawić krążenie i drenaż limfatyczny, z których oba pomagają zmniejszyć cellulit. Aby zobaczyć zauważalne rezultaty, wykonuj co najmniej kilka ćwiczeń każdego dnia. Codzienne wykonywanie większej ilości ćwiczeń może również pomóc w utracie tłuszczu.

Aromaterapia

Jeśli szukasz alternatywnego leczenia, aby pomóc w redukcji cellulitu, możesz rozważyć wypróbowanie aromaterapii. Olejki eteryczne mogą być stosowane miejscowo lub w formule przypominającej lotion. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz zapach, który lubisz i wybierz taki, który będzie trwał przez około godzinę. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zrobić własny zabieg olejkowy w domu, ale pamiętaj, aby najpierw sprawdzić składniki.

Podobne tematy