Zabiegi na cellulit – lista zabiegów na cellulit

Istnieje wiele opcji dostępnych w celu wyeliminowania cellulitu i utraty dołeczków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o mezoterapii, liposukcji, okładach na ciało i laserach. Zabiegi na cellulit będą dostosowane do Twoich potrzeb, budżetu i ram czasowych. Jeśli nie jesteś pewna, od czego zacząć, rozważ tę listę najlepszych zabiegów. Zabiegi na cellulit są podzielone na kategorie według stopnia i ciężkości. Stopień 1 jest najbardziej widoczny i obejmuje zagłębienia przypominające skórkę pomarańczową. Stopień 2 cellulitu to 5-9 średnio głębokich wgłębień. A stopień 3 to najcięższy wygląd cellulitu, z ponad dwudziestoma pięcioma głębokimi zagłębieniami.

Mezoterapia

Mezoterapia w leczeniu cellulitu jest popularnym zabiegiem, który może pomóc w pozbyciu się dołeczków i pozbyciu się dołeczkowego wyglądu skóry. Często nazywany płynną lipoterapią, mezoterapia działa poprzez rozbicie błony komórek tłuszczowych. Tłuszcz jest następnie przetwarzany przez organizm, w tym wątrobę i inne komórki, i wydalany przez nerki. Zabieg jest bezpiecznym, skutecznym i wygodnym sposobem na redukcję tłuszczu i pozbycie się cellulitu.

Liposukcja

Podczas gdy liposukcja może skutecznie usunąć komórki tłuszczowe i konturować ciało, nie jest skuteczną metodą leczenia cellulitu. Tłuszcz, który jest usuwany, pochodzi tylko z powierzchni skóry, pozostawiając za sobą pasma zwłókniałej tkanki, która naciska na strukturę skóry – sekcja ta została zaczerpnięta od specjalistów strony Rozwiązania dla urody. Ponadto liposukcja nie jest odpowiednią opcją do leczenia pasm włóknistych, które są główną przyczyną cellulitu.

Lasery

Istnieje kilka korzyści z zabiegów laserowych na cellulit. Oprócz wyeliminowania wyglądu cellulitu, zabiegi laserowe mogą poprawić krążenie krwi w leczonych obszarach. Procedura ta będzie również zachęcać nowy kolagen do tworzenia na poziomie komórkowym, poprawiając teksturę i ton skóry. Procedura ta jest również bezpieczna, z minimalnymi skutkami ubocznymi. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące zabiegów laserowych na cellulit!

Czytaj też:   Bańki chińskie a cellulit - czy pomagają?

Okłady na ciało

Możesz również zrobić własne okłady na ciało, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. Możesz również dodać do mieszanki oczar wirginijski lub olejki eteryczne z cytryny i używać jej jako peelingu. Po prostu wetrzyj ją w dotknięte obszary i pozostaw na 10 minut. Następnie spłucz wodą i osusz. Stosuj peeling 1-2 razy w tygodniu. Należy unikać pokarmów, które powodują cellulit, kofeiny, alkoholu i papierosów.

Ćwiczenia

Stosowanie ćwiczeń jako kuracji na cellulit jest świetnym sposobem na zmniejszenie miejscowych złogów tłuszczu. Ćwiczenia mogą być wykonywane na dwa sposoby: trening siłowy i aerobik. Trening siłowy pomaga budować mięśnie, natomiast aerobik zwiększa metabolizm. Ćwiczenia mogą również poprawić krążenie i drenaż limfatyczny, z których oba pomagają zmniejszyć cellulit. Aby zobaczyć zauważalne rezultaty, wykonuj co najmniej kilka ćwiczeń każdego dnia. Codzienne wykonywanie większej ilości ćwiczeń może również pomóc w utracie tłuszczu.

Aromaterapia

Jeśli szukasz alternatywnego leczenia, aby pomóc w redukcji cellulitu, możesz rozważyć wypróbowanie aromaterapii. Olejki eteryczne mogą być stosowane miejscowo lub w formule przypominającej lotion. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz zapach, który lubisz i wybierz taki, który będzie trwał przez około godzinę. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zrobić własny zabieg olejkowy w domu, ale pamiętaj, aby najpierw sprawdzić składniki.

Podobne tematy