Czy masażer pomaga na cellulit – odpowiedź lekarza

Czy masażer naprawdę pomaga w redukcji cellulitu? Istnieją pewne dowody sugerujące, że tak. Jednak nie ma długotrwałego wzrostu krążenia po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy kontynuować cotygodniowe zabiegi. Inną alternatywą dla masażu limfatycznego jest spożywanie suplementów omega-6, o których wiadomo, że pomagają poprawić krążenie. Suplementy te nie są skuteczne w leczeniu długoterminowym, a przed ich wypróbowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Używanie masażera do redukcji cellulitu

Używanie masażera do redukcji cellulitu może być wspaniałym sposobem na wyeliminowanie tłuszczu i stworzenie jędrnej, gładszej skóry. Wiele czynników przyczynia się do rozwoju cellulitu, w tym zmiany hormonalne, nagły wzrost wagi i leki. Masażery mogą pomóc w walce z powstawaniem cellulitu i zapewnić Ci ujędrnioną, gładką skórę, o której zawsze marzyłaś. Urządzenia te są przeznaczone do wykonywania masażu całego ciała, ale można ich używać także do innych celów.

Używanie masażera na cellulit to łatwy, wygodny sposób na zmniejszenie widoczności dołeczków na skórze. Masażer przeznaczony do walki z cellulitem jest wszechstronny, dzięki czemu możesz dostosować siłę nacisku i wibracje do swoich potrzeb. Masaż należy rozpocząć od stóp i kierować się ku górze – część ta została przygotowana przez zespół serwisu Uroda i Moda. Pamiętaj, aby stosować okrężne ruchy, używając kolistych pociągnięć, i masować ciało bez ubrania. Jeśli chcesz użyć olejku antycellulitowego, możesz go również wymieszać z masażerem.

Pistolet do masażu działa poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych i uwalnianie toksyn. Ruch udarowy głowicy pistoletu do masażu pomaga w tym procesie, poprawiając krążenie i drenaż limfatyczny, co skutkuje gładszą, bardziej miękką skórą i mniejszym cellulitem. W połączeniu z innymi metodami redukcji cellulitu, pistolety do masażu mogą pomóc przyspieszyć proces redukcji cellulitu i wygładzić skórę.

Inne korzyści płynące z masażu obejmują zwiększone poczucie relaksu i zmniejszenie bólu ciała. Może on również złagodzić napięcie mięśni i pomóc Ci poczuć się lepiej. Jeśli martwisz się o swój cellulit, możesz rozważyć wizytę u dermatologa, który może zapewnić Ci bardziej trwałe lekarstwo. Specjalista może polecić techniki antycellulitowe dla Twojego konkretnego stanu. Dla domowej alternatywy, możesz kupić pistolet do masażu, który zapewni te same korzyści, ale bez konieczności podróżowania.

Dostępnych jest wiele rodzajów masażerów i możesz wybrać jeden w oparciu o koszt urządzenia. Wiele masażerów na cellulit skupia się na krążeniu i wygładzaniu cellulitu, podczas gdy inne dodają inne funkcje, takie jak ciepło lub technologia. Rodzaj masażera, który wybierzesz, zależy od Twojego budżetu i zaangażowania czasowego. American Council on Exercise stwierdza, że wałki piankowe są nieskuteczne w eliminowaniu cellulitu i zaleca połączenie ćwiczeń i metod redukcji cellulitu.

Pistolety do masażu są stosowane od wieków, aby pozbyć się cellulitu i poprawić wygląd skóry. Efekty są jednak tymczasowe i wymagają regularnej terapii masażem, aby były trwałe. Nie ma potwierdzonych badań dotyczących skuteczności tych urządzeń w redukcji cellulitu, ale nadal są one szeroko stosowane w radzeniu sobie z tym schorzeniem. Masaż tkanek głębokich, który obejmuje masaż i perkusję, jest najskuteczniejszym rodzajem pistoletu do masażu w leczeniu cellulitu.

Czytaj też:   Do jakiego lekarza z nadmiernym cellulitem?

Wpływ manipulacji powięzi na cellulit

W jednym badaniu oceniano wpływ mechanicznej manipulacji powięzi na cellulit. Badanie miało na celu sprawdzenie, czy zabieg FasciaBlaster(r) może zmniejszyć cellulit na udach. Badacze zrekrutowali do badania 33 dorosłe kobiety z cellulitem. Zmierzyli podskórną tkankę tłuszczową, pomiar tłuszczu przechowywanego pod skórą, jak również metabolizm i skład ciała. Pod koniec badania, osoby badane zgłosiły spadek SAT, pomiaru tłuszczu pod skórą.

W badaniu sprawdzono wpływ manipulacji powięzi na cellulit u 43 dorosłych kobiet. Kobiety otrzymały instrukcje, jak manipulować powięzią, aby pozbyć się cellulitu. Zostały również poinstruowane, aby używać urządzenia FasciaBlaster przez pięć dni w tygodniu. Pozostałe 10 kobiet nie otrzymało leczenia. Wyniki były podobne pomiędzy obiema grupami. Chociaż metody są podobne, pierwsza grupa miała gładszą skórę.

Inną techniką redukcji cellulitu jest piaskowanie powięzi. Polega ona na zastosowaniu twardego plastikowego narzędzia zwanego FasciaBlaster, które służy do rozluźnienia powięzi zatrzymującej tłuszcz. Uważa się, że to rozluźnienie powięzi powoduje zmniejszenie kieszeni tłuszczowych. Podczas 90-dniowego badania pacjenci otrzymywali zabiegi FasciaBlaster przez 20 minut dziennie. W badaniu wymagano również od uczestników wykonywania izometrycznych ćwiczeń aktywacyjnych. FasciaBlasters są najbardziej skuteczne w przypadku pojedynczego obszaru.

W najnowszym badaniu Ashley Black i współpracownicy zbadali wpływ manipulacji powięzi na cellulit u 32 kobiet. Wykazano, że urządzenia FasciaBlaster(r) zmniejszają podskórną tkankę tłuszczową i cellulit, a także poprawiają remodeling kolagenu i ogólne bezpieczeństwo. Jednak nadal nie jest jasne, jakie są dokładne mechanizmy stojące za tym zabiegiem. I na razie jest on ograniczony do garstki badań.

Manipulacje powięziowe są często łączone z innymi metodami ręcznymi. Niektórzy praktycy, tacy jak fizykoterapeuci i lekarze, twierdzą, że ograniczenia w powięzi powodują ból. Nie jest jednak do końca jasne, jak działa manipulacja powięzi, ale ważne jest, aby wiedzieć, co to jest. Trudno jest rozciągnąć powięź bez wpływu na mięśnie, nerwy i skórę. W niektórych przypadkach może to również prowadzić do przewlekłego bólu.

Ashley Black ma na celu rozwinięcie dziedziny fasciologii. Zamierza pozyskać 10 milionów klientów, wyszkolić jego następców i rozszerzyć rynek światowy. Planuje również prezentować swoje odkrycia na międzynarodowych konferencjach medycznych i poszerzać zasięg firmy. FasciaBlaster ma również na celu zastosowanie technik w specjalnych populacjach, takich jak osoby z chorobami autoimmunologicznymi. Więc, czy FasciaBlaster (r) jest odpowiedni dla Ciebie?

Podczas gdy zdrowa powięź umożliwia bezbolesny ruch, niezdrowa może prowadzić do obwisłej skóry i powstawania cellulitu. Cellulit jest widoczną manifestacją tłuszczu przepychającego się przez niezdrową tkankę łączną. Wraz ze wzrostem liczby komórek tłuszczowych w organizmie, wzrasta ilość hormonów wywołujących cellulit. Przyczyna cellulitu pozostaje jednak w dużej mierze nieznana. Stan ten dotyka około 85% kobiet po okresie dojrzewania.

Czytaj też:   Do jakiego lekarza z nadmiernym cellulitem?

Kroki samoopieki w celu redukcji cellulitu

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest terapia masażem. Udowodniono, że zabieg ten zwiększa przepływ krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego, rozbijając kieszenie tłuszczu i płynu, które powodują cellulit. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług masażysty, czy z własnego masażera ciała, masaże mogą zmniejszyć wygląd cellulitu. Przynoszą też wiele innych korzyści, w tym zwiększone krążenie i obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej.

Podczas korzystania z masażera do cellulitu, użyj obfitej ilości olejku na obszarach dotkniętych cellulitem. Zacznij od kolan i kieruj się w górę. Wykonuj okrężne ruchy przez pięć minut, trzy razy dziennie. Masażysta powinien być używany bez ubrania. Jeśli chcesz zobaczyć najlepsze wyniki, powinieneś odwiedzić masażystę. Możesz również spróbować użyć kremu na cellulit i olejku antycellulitowego.

Używanie masażera na obszarach problemowych jest kolejnym skutecznym krokiem samoopieki w celu zmniejszenia cellulitu. Masaż może być ukierunkowany na obszary problemowe i rozbić złogi tłuszczu oraz odtoczyć je od tkanek łącznych. To zmniejsza powierzchniowe wybrzuszenia i poprawia ogólny wygląd cellulitu. Pozbycie się cellulitu może być trudne, ale samodzielna pielęgnacja może pomóc w zmniejszeniu jego widoczności.

Innym sposobem na zmniejszenie cellulitu jest włączenie olejków eterycznych do codziennej kąpieli lub balsamu. Wypróbuj Rozmaryn lub Czarny Pieprz, ponieważ są one doskonałe w leczeniu cellulitu. Alternatywnie, możesz spróbować zastosować ocet jabłkowy lub olejek jałowcowy. Uważa się, że te naturalne środki działają poprzez stymulację przepływu krwi i odprowadzanie płynów. Jednak ich skuteczność nie została potwierdzona naukowo.

Chociaż terapia masażem może być dobrym wyborem dla osób z cellulitem, może lepiej skonsultować się z profesjonalistą, aby uzyskać najlepsze wyniki. Korzyści płynące z terapii masażem i zdrowia układu limfatycznego są często pomijane przez pacjentów. A korzyści z redukcji cellulitu są niezliczone. Stosując się do tych kroków samoopieki, możesz mieć ciało swoich marzeń w krótkim czasie. Skorzystaj z tego wspaniałego zabiegu, aby pozbyć się cellulitu i uzyskać opaleniznę, o której zawsze marzyłaś.

Oprócz stosowania masażu w celu redukcji cellulitu, powinnaś również pić dużo wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu i uniknąć odwodnienia. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby zapobiec gromadzeniu się płynów w tkankach. Noś pończochy podtrzymujące, aby uniknąć nadmiernego zatrzymania wody w udach. Jeśli masz pieniądze, możesz również rozważyć użycie samoopalacza. Pomoże to zmniejszyć wygląd cellulitu w udach.

Kolejnym krokiem do samoopieki w celu zmniejszenia cellulitu za pomocą masażu jest zastosowanie techniki „S”. Wystarczy umieścić kciuki pod kątem prostym do ud i delikatnie skręcić miąższ. Gdy skręcisz je w odwrotnym kierunku, zastosuj głęboki nacisk i mocno głaszcz, aby wypłukać złogi tłuszczu. Dzięki temu osiągniesz lepsze rezultaty niż przy samym masażu. Możesz nawet wypróbować tę metodę w domu.

Podobne tematy