Bańki chińskie a cellulit – czy pomagają?

Bańki chińskie wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, której zasady są podobne do akupunktury. Bańki te stawia się na punktach nacisku na ciało, a wykonane mogą być ze szkła, plastiku lub silikonu. Bańki na cellulit są plastyczne i działają na zasadzie pompy. Masaż z ich użyciem pomaga zredukować cellulit i poprawia ogólny stan zdrowia organizmu. Jeśli zastanawiasz się, czy bańki chińskie i cellulit pomagają, czytaj dalej.

Przyssawki

Jeśli szukasz nowego sposobu na utratę tłuszczu i uzyskanie gładkiej skóry, rozważ wypróbowanie zabiegu z użyciem cuppingu. W przeciwieństwie do diet i ćwiczeń, cupping może być ukierunkowany na konkretne części ciała i może nawet pomóc Ci w utracie tłuszczu w poszczególnych obszarach – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu szkolneo.pl. W jednym z niewielkich badań stwierdzono, że cupping znacząco zmniejszył cellulit u kobiet, które poddawały się mu dwa razy w tygodniu przez pięć tygodni. Chociaż potrzeba trochę czasu, aby zobaczyć widoczne rezultaty, osoby cierpiące na cellulit zgłaszają gładką skórę już po trzech sesjach.

LPG endermologia

LPG endermologia, czyli enemazy LPG, to zatwierdzona przez FDA, zastrzeżona technika stosowana w leczeniu cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykorzystuje silne podciśnienie do mobilizacji skóry i stymulacji metabolizmu komórkowego. Połączenie podciśnienia i masażu manualnego pomaga odbudować tkanki. Jest bezpieczny i skuteczny, nie ma znanych skutków ubocznych.

Dry cupping

Niezależnie od tego, czy szukasz łatwego sposobu na pozbycie się cellulitu, czy też rozważasz kosztowny zabieg laserowy, możesz rozważyć wypróbowanie baniek chińskich i dry cuppingu. Oba zabiegi są stosunkowo bezpieczne i są stosowane od tysięcy lat. Ponadto, cupping ma wiele korzyści i jest doskonałą opcją dla cellulitu. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, czy cupping jest dla Ciebie odpowiedni.

Czytaj też:   Czy ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit zniknie sam?

Kofeina

Być może słyszałaś o bańkach chińskich, ale czy naprawdę pomagają one w redukcji cellulitu? Bańka chińska pomaga kształtować i tonować ciało. Pomaga również dotlenić skórę, aby przywrócić jej młodzieńczy blask. Posiada również właściwości typowo lecznicze. Wśród innych korzyści, bańka chińska usuwa toksyny z organizmu. Cupping chiński to najszybszy sposób na walkę z cellulitem. Jest bezpieczny, niedrogi i przyjemniejszy niż inne metody.

Napoje gazowane

Podczas gdy picie napojów gazowanych nie sprawi, że rozwinie się u Ciebie cellulit, kalorie zawarte w tych napojach mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia tej przypadłości. O ile picie napojów gazowanych nie spowoduje automatycznie cellulitu, o tyle zła dieta zwiększy prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Napoje te zawierają duże ilości cukru, który przyczepia się do białek i degraduje ich elastyczność. Kolagen jest jednym z kluczowych składników w powstawaniu cellulitu.

Zmiana stylu życia

Zmiana stylu życia i bańki chińskie na cellulit to dwie metody, które możesz zastosować, aby pozbyć się cellulitu. Obie techniki mają korzenie w chińskiej medycynie tradycyjnej i działają na podobnych zasadach. W tej formie masażu będziesz naciskać na określone punkty nacisku w swoim ciele, aby zachęcić do uwalniania toksyn i poprawić krążenie. Masaż bańką chińską jest delikatną, ale skuteczną metodą redukcji cellulitu.

Podobne tematy