Czy suplementacja kolagenem pomaga na cellulit?

Zastanawiasz się czy suplementacja kolagenem może pomóc na cellulit? Możesz połączyć ją z treningiem siłowym, aby zadziałała. Jednak gwałtowna utrata wagi może rozluźnić skórę i pogorszyć cellulit. Aby uniknąć tego problemu, przyjmuj suplementy kolagenowe wraz z programem treningu siłowego dla dolnej części ciała. Te dwie strategie pomogą Ci zredukować cellulit i uzyskać ciało, o którym zawsze marzyłaś.

Verisol

Wyniki badania opublikowanego w Journal of Medicinal Food wskazują, że suplementacja kolagenem Verisol pomaga na cellulit. Uczestnicy badania otrzymywali codziennie 2,5 grama peptydów kolagenowych. Suplementacja znacząco zmniejszyła wynik cellulitu. Średni wynik został obniżony o dziewięć procent wśród badanych. Badanie obejmowało zarówno kobiety z normalnym BMI, jak i te z wysokim BMI, a wyniki były takie same dla obu grup.

Peptydy znajdujące się w suplementacji kolagenem Verisol pomagają komórkom skóry produkować więcej kolagenu i elastyny. Po dostaniu się do organizmu, białka te pomagają przywrócić skórze zdrowie i zredukować cellulit. Peptydy wiążą się z określonymi receptorami na skórze – fragment ten jest twórczością ekspertów strony agdboss.pl. Są rozpoznawane jako produkty degradacji i powodują, że komórki produkują więcej kolagenu i składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Wynikający z tego wzrost zawartości kolagenu i elastyny jest efektem dostarczania przez te peptydy aminokwasów do skóry.

Hydrolizowany kolagen

Kolagen jest jednym z najważniejszych białek organizmu. Kolagen nie tylko wspiera integralność strukturalną ciała, ale także pomaga w krzepnięciu krwi. Kolagen występuje w różnych formach u zwierząt, w tym w skórze świni. Istnieje ponad 20 typów kolagenu w ludzkim ciele, a najbardziej obfite typy to I, II i III. Kolagen zawiera kilka aminokwasów, a ich trawienie może być trudne dla organizmu. Hydrolizowany kolagen jest znacznie łatwiejszy do strawienia i wchłonięcia.

Jeśli chodzi o elastyczność skóry, hydrolizat kolagenu może pomóc w walce z kurzymi łapkami, obwisłą skórą i zmarszczkami. Badanie, w którym osoby stosujące kolagen doświadczyły wzrostu elastyczności skóry o 24% w porównaniu z grupą placebo, wykazało, że nastąpiła u nich znaczna poprawa elastyczności skóry. Wynik ten był ogromnym skokiem w stosunku do grupy placebo, która nie doświadczyła żadnych zmian w swojej skórze.

Czytaj też:   Czy ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit zniknie sam?

Olej rybny

Regularne picie wody może pomóc w redukcji cellulitu. Woda nie tylko utrzymuje organizm w stanie nawodnienia, ale także pomaga wypłukać toksyczne związki. Dąż do wypicia co najmniej ośmiu szklanek wody każdego dnia. Pierwsze trzy szklanki wypijaj zaraz po przebudzeniu i przed jedzeniem. Włącz do swojej codziennej diety świeże, surowe warzywa, zwłaszcza te, które mają dużą zawartość wody. Dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie.

Jedzenie dużej ilości bogatych w potas owoców i warzyw to kolejny sposób na zmniejszenie cellulitu. Owoce takie jak banany i zielone warzywa liściaste mają wysoką zawartość potasu. Witamina C w owocach i warzywach wspomaga produkcję kolagenu typu 1, który jest niezbędny dla zdrowia i elastyczności skóry. Spożywanie dużej ilości owoców cytrusowych może również pomóc w redukcji cellulitu. Suplementy oleju rybnego i kolagenu mogą również pomóc w redukcji cellulitu poprzez promowanie produkcji zdrowej tkanki skórnej i zmniejszanie brązowego tłuszczu.

Multiwitaminy

Cellulit jest powszechną dolegliwością, dotykającą ponad 85% kobiet przed ukończeniem 20 roku życia. Wgłębienia na skórze często przypominają twarożek lub skórkę pomarańczy, ale można je również znaleźć na ramionach, pośladkach i piersiach. Aby pozbyć się cellulitu, należy zwiększyć spożycie kolagenu poprzez dietę i suplementację. Peptydy kolagenowe nie mają smaku, więc można je dodać do ulubionego jedzenia lub napoju.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pomocna może być suplementacja witaminą A. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina wspomaga produkcję kolagenu, substancji, która nadaje skórze wytrzymałość. Zmniejsza również stan zapalny. W połączeniu z kolagenem, B6 może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez poprawę krążenia skóry w nogach. Witaminę A można również znaleźć w produktach mlecznych i mięsach, a także w suplementach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przyjmuj te suplementy codziennie.

Lunges

Kolagen jest najbardziej powszechnym białkiem występującym w ludzkim ciele, więc nie jest zaskakujące, że ludzie z cellulitem również go mają. Kolagen jest obecny w tkankach ciała i pomaga poprawić napięcie skóry. Jednak niektóre czynniki żywieniowe mogą również przyczyniać się do powstawania cellulitu. W tym artykule omówimy niektóre z tych czynników. Następnie omówimy niektóre ze sposobów naturalnego zwalczania cellulitu.

Czytaj też:   Bańki chińskie a cellulit - czy pomagają?

Badacze podzielili 105 uczestniczek z umiarkowanym cellulitem na dwie grupy. Jedna grupa otrzymywała dzienną dawkę 2,5 grama bioaktywnych peptydów kolagenowych, a druga placebo. Cellulit jest spowodowany defektem pasm kolagenowych w skórze. Suplementacja kolagenu może pomóc w naprawie tych uszkodzonych pasm poprzez zwiększenie metabolizmu kolagenu w obrębie komórek skóry właściwej. Jednak potrzeba więcej badań, aby potwierdzić skuteczność suplementacji kolagenu w redukcji cellulitu. Istnieją pewne urządzenia, które zapewniają masaż tkanek głębokich. Urządzenia te rozciągają leżące pod skórą tkanki i poprawiają przepływ krwi i drenaż limfatyczny.

Trening siłowy

Trening siłowy może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu i poprawić ogólny stan zdrowia skóry. Trening siłowy koncentruje się na udach i pośladkach, które mogą ujędrnić skórę. Należy pamiętać, że cellulit nie jest jedynym problemem związanym z nadmiarem tłuszczu w organizmie. Powinieneś również włączyć codzienne cardio do swojej rutyny, aby zmniejszyć cellulit. Należy również pamiętać o przyjęciu prawidłowej postawy stojącej, ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder i opuszczonymi ramionami.

Najpopularniejszym ćwiczeniem na pozbycie się cellulitu są wypady. Możesz ćwiczyć wypady trzymając ciężarki stopami i przepychając się przez przednią stopę, aby stanąć. Wypady można wykonywać od dwóch do czterech razy w tygodniu. Odwrotna lonża to kolejne ćwiczenie, które polega na wykonaniu kroku do tyłu w pierwszym kroku i kroku do przodu w drugim kroku. Podczas gdy te dwa rodzaje ćwiczeń nie wyeliminują całkowicie cellulitu, mogą zdecydowanie pomóc w jego pojawieniu się.

Podobne tematy