Czy ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit zniknie sam?

Pytanie o to, jak pozbyć się cellulitu może ciążyć nad Twoim umysłem. Istnieje wiele różnych metod, w tym dieta i ćwiczenia, a także zabiegi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która metoda jest dla Ciebie odpowiednia. A jeśli żadna z tych metod nie działa dla Ciebie, sprawdź te inne opcje! Możesz być zaskoczony, aby znaleźć jeden, który działa! Oto niektóre z najlepszych zabiegów na cellulit!

Treatments

Cellulit jest powszechnym stanem, który może być dość trudny do ukrycia za pomocą odzieży. Istnieje kilka różnych zabiegów na cellulit, w tym kilka nowych technologii. Subcision to technika polegająca na wprowadzeniu pod skórę igły, która rozbija pasma tkanki łącznej włóknistej i komórek tłuszczowych. Metoda ta jest skuteczna w poprawie wyglądu cellulitu i może trwać przez dwa lata. Precyzyjne uwalnianie tkanki wspomagane podciśnieniem to kolejna procedura, która rozbija twarde pasma tkanki włóknistej. Procedura ta usuwa tłuszcz i nadaje skórze gładszy wygląd.

Pacjentów rekrutowano z oddziału chirurgii plastycznej w Hospital Sao Lucas, będącego częścią Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego w Rio Grande do Sul – te słowa pochodzą z serwisu piekni.com.pl. Aby zakwalifikować się do badania, pacjenci musieli mieć widoczny cellulit na pośladkach, udach, biodrach i w okolicy trochanterium. Średnia wieku pacjentów wynosiła 29 lat, a ich BMI 27,1 kg/m2. Średni okres obserwacji wynosił 38 miesięcy. Spośród tych pacjentów, dziewięciu poddano dodatkowym zabiegom, w tym przeszczepowi tłuszczu.

Dieta

Cellulit jest spowodowany przez komórki tłuszczowe zaklinowane pomiędzy skórą a mięśniami, spychając je pod tkankę. W ten sposób powstaje nierówna, grudkowata powierzchnia. Cellulit ma tendencję do pojawiania się na pośladkach, bocznej części ud i tylnej części ud. Jest on spowodowany wieloma czynnikami, w tym genetyką, stylem życia i procentową zawartością tłuszczu w organizmie. Nawet u osób szczupłych może pojawić się cellulit.

Czytaj też:   Zabiegi na cellulit - lista zabiegów na cellulit

Jedzenie tłustych dań na wynos może pogorszyć cellulit. Fast foody zawierają również dużą ilość soli, która sprzyja puchnięciu skóry. Dlatego ogranicz spożycie fast foodów i zamiast tego przygotuj zdrowe dania na wynos w domu. Wykazano również, że kolendra poprawia odporność, zmniejszając liczbę złapanych przez Ciebie przeziębień. Ważne jest więc, aby utrzymać cellulit na dystans dzięki odpowiedniej diecie.

Ćwiczenia

Pytanie brzmi: czy ćwiczenia mogą sprawić, że cellulit zniknie? Oczywiście, ćwiczenia nie wyeliminują cellulitu, ale zmniejszą jego widoczność i zwiększą twoją masę mięśniową. Oto kilka ćwiczeń, które warto wypróbować. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe, takie jak jogging i wchodzenie po schodach, również pomogą zmniejszyć cellulit i pobudzą krążenie. Białko jest niezbędne dla zdrowych komórek. Daje im narzędzia, których potrzebują do wzrostu i naprawy.

Spożywanie alkoholu może przyczynić się do pojawienia się cellulitu. Alkohol powoduje, że organizm magazynuje tłuszcz zamiast spalać go jako energię. Stąd należy ograniczyć spożycie alkoholu lub całkowicie go unikać. Pozwoli to na zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych. Musisz jednak pamiętać, że zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie mogą pomóc w redukcji cellulitu. Na początek należy unikać picia alkoholu, który jak wykazano, nasila występowanie cellulitu.

Procedury

Istnieje kilka różnych procedur, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia wyglądu cellulitu. Liposukcja, forma odsysania tłuszczu, jest jedną z takich procedur. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji, które, jak się uważa, rozbijają pasma włókniste. Istnieją jednak pewne minusy, w tym możliwość infekcji lub obrzęku. Dodatkowo, procedury te zazwyczaj wymagają kilku sesji. Poniżej znajdują się różne rodzaje procedur.

Zabieg laserowy to kolejna opcja, która może pomóc w redukcji cellulitu. Cellulaze(tm) polega na wprowadzeniu małego włókna laserowego pod skórę w celu rozbicia włóknistych pasm, które ciągną skórę w dół. Zabieg ten pobudza również produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry i zmniejsza widoczność cellulitu. Jednak niektóre skutki uboczne procedury mogą obejmować dołeczki lub wrażliwość skóry.

Czytaj też:   Bańki chińskie a cellulit - czy pomagają?

Utrata wagi

Podczas gdy przyczyny cellulitu są podobne u wszystkich kobiet, dokładna ilość cellulitu jest różna. Kilka czynników, takich jak genetyka, wiek, płeć i grubość skóry, może przyczynić się do pojawienia się cellulitu. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma jednego jedynego sposobu na utratę cellulitu i żadne jedno rozwiązanie nie będzie działać dla każdej kobiety. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne zmniejszenie cellulitu.

Chociaż utrata wagi może zmniejszyć wygląd cellulitu, nie wyeliminuje go. Cellulit jest wynikiem nagromadzenia komórek tłuszczowych pomiędzy pasmami kolagenu, które mocują mięśnie do skóry. Kolagen u kobiet jest pionowy, co ułatwia komórkom tłuszczowym przeciskanie się przez niego. Mężczyźni natomiast mają poprzeczne pasma kolagenowe i nie doświadczają cellulitu. W rozwój cellulitu może być zaangażowana również genetyka i hormony, ale odchudzanie nie wyeliminuje problemu na stałe.

Podobne tematy