Jak zredukować cellulit po ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, są szanse, że doświadczyłaś cellulitu. Cellulit to kieszenie tłuszczu, które mogą pojawić się w określonych obszarach ciała. W przeciwieństwie do innych rodzajów tłuszczu, cellulit jest naturalną częścią ciąży – fragment ten pochodzi od redaktora portalu Sportowe odżywianie. Niemniej jednak istnieją pewne przyczyny, które mogą sprawić, że cellulit będzie bardziej zauważalny, w tym styl życia i czynniki wewnętrzne organizmu. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć cellulit po ciąży:

Ćwiczenia

Podczas gdy ćwiczenia są najkorzystniejszym sposobem na utratę cellulitu, ważne jest, aby kobiety w ciąży ograniczyły forsowną aktywność. Oprócz ćwiczeń, zdrowa dieta poprawi Twoje ogólne zdrowie i wygląd. Jedz dużo owoców i warzyw i staraj się ograniczyć napoje gazowane i śmieciowe jedzenie. Unikaj ćwiczeń zbyt intensywnych, ponieważ zwiększy to zatrzymywanie wody i pogorszy cellulit. Picie co najmniej jednej szklanki wody na pusty żołądek zmniejszy wygląd cellulitu.

Dieta

Jeśli jesteś przyszłą mamą, być może zastanawiasz się, jak zredukować cellulit po ciąży. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe. Istnieje kilka sposobów na naturalne pozbycie się cellulitu, a dieta odgrywa w tym procesie dużą rolę. Oprócz jedzenia większej ilości owoców i warzyw, dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 i wiele innych składników odżywczych jest niezbędna do pozbycia się cellulitu. Dodatkowo, należy ograniczyć przetworzoną żywność i napoje, w tym napoje gazowane i inne pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych.

Kwasy tłuszczowe Omega-3

Nie ma bezpośredniego związku między ćwiczeniami a cellulitem. Jednak zdrowa dieta z dużą ilością kwasów tłuszczowych Omega-3 może pomóc w redukcji cellulitu po ciąży. Jedzenie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3 pomoże związać cellulit i pomoże się go pozbyć. Jedzenie większej ilości jaj i awokado pomoże Ci zbudować kolagen, który jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Również olej rybny zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych Omega-3 i jest korzystny dla serca.

Czytaj też:   Karboksyterapia a cellulit - efekty zabiegu

Cupping

Cupping to zabieg, który wspomaga krążenie i drenaż limfatyczny oraz może pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu. Jest najbardziej skuteczny na brzuchu i udach, gdzie większy rozmiar kubka ma tendencję do pozostawiania więcej siniaków. Stymulowana jest również czakra rządząca, a także meridiany pęcherza moczowego i nerek. Techniki Cuppingu mogą być również stosowane w leczeniu zwłóknień lub stanów zapalnych skóry. Ważne jest jednak, aby znaleźć praktyka, który jest doświadczony i którego sprzęt jest sterylny.

Ćwiczenia zmniejszające tkankę tłuszczową

Chociaż przyrost masy ciała w czasie ciąży jest normalny i może być konieczny, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka, większość kobiet chętnie traci nadmiar kilogramów po porodzie. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to dwa skuteczne sposoby na osiągnięcie tego celu. Jednak, choć ćwiczenia mogą wydawać się kuszące, konieczne jest przestrzeganie prawidłowych wytycznych, aby zminimalizować ryzyko powikłań i stresu. Ponadto, należy porozmawiać z profesjonalistą przed rozpoczęciem jakichkolwiek procedur treningowych.

Zabiegi niechirurgiczne

Istnieje kilka opcji niechirurgicznego leczenia cellulitu. Jedna z bardziej popularnych metod polega na zastosowaniu specjalnego lasera do niszczenia włóknistych pasm septycznych, które przyczyniają się do powstawania wgłębień i falowania skóry. Zarówno Cellfina jak i Qwo są uważane za zabiegi mało inwazyjne. Pacjenci są zazwyczaj w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego do dwóch dni. Rezultaty są jednak tymczasowe i mogą nie utrzymywać się dłużej niż 3 lata.

Podobne tematy