Jak pozbyć się cellulitu na nogach – kilka porad

Jeśli jesteś zmęczony widokiem dołeczków na nogach, czytaj dalej, aby uzyskać kilka porad na temat tego, jak pozbyć się cellulitu na nogach. Istnieje kilka środków zaradczych na cellulit, w tym kremy do stosowania miejscowego, kremy Retin-A i żywność o wysokiej zawartości błonnika. Ale skąd wiesz, który z nich działa najlepiej? Przeczytaj porady ekspertów na temat tych środków.

Pieprz cayenne

Istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się cellulitu na nogach. Możesz zastosować środek miejscowy zawierający pieprz cayenne, który jest uważany za starożytnego uzdrowiciela ze względu na swoje właściwości lecznicze. Pieprz ten jest silnie pikantny, co daje mu efekt kojący. Ponadto pomaga w detoksykacji organizmu i może zmniejszyć wygląd cellulitu – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony Portal o Pielęgnacji – Nasz blog jest poświęcony pielęgnacji i eko trybu życia. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tego remedium, będziesz chciał postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Kremy z retinolem

Kremy z retinolem na cellulit na nogach działają poprzez zagęszczanie skóry i zmniejszanie ilości płynu, który może powodować pojawienie się dołeczków. Jednak należy stosować te produkty przez co najmniej sześć miesięcy, zanim zobaczysz jakiekolwiek wyniki. Zawsze zaleca się wykonanie testu skórnego przed użyciem jakiegokolwiek produktu na nogach. Jeśli krem zawiera retinol, może powodować reakcje alergiczne.

Żywność o wysokiej zawartości błonnika

Jedz więcej żywności bogatej w błonnik. Spożywaj pokarmy o wysokiej zawartości błonnika, aby stracić cellulit na nogach. Należą do nich zielone warzywa liściaste, awokado i nabiał hodowlany. Te pokarmy zawierają również kwasy tłuszczowe i związki przeciwzapalne, które zmniejszają stan zapalny i wygląd cellulitu. Mogą one również pomóc w pozbyciu się toksyn w twoich komórkach tłuszczowych. Oto niektóre z najlepszych pokarmów dla nóg bez cellulitu.

Czytaj też:   Jak szybko zwalczyć cellulit

Szczotkowanie na sucho

Wiele osób słyszało o szczotkowaniu na sucho jako metodzie na pozbycie się cellulitu na nogach, ale czy jest to naprawdę skuteczne? Pisarka piękna i zdrowia Daley Quinn mówi, że nie. Nie jest to magiczna pigułka, która wyeliminuje cellulit z dnia na dzień, ale może być świetnym sposobem na złuszczenie skóry i zmniejszenie złogów tłuszczu. Co więcej, technika ta ma również liczne korzyści zdrowotne.

Zabieg w gabinecie

Istnieje kilka sposobów zwalczania cellulitu na nogach. Podczas gdy technika szczotkowania na sucho może zredukować cellulit, zabieg wykonywany w gabinecie może być najlepszy na dłuższą metę. Terapia masażem może poprawić przepływ krwi, drenaż limfatyczny i stres. Cellfina, minimalnie inwazyjny zabieg zatwierdzony przez FDA, może poprawić wygląd cellulitu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zazwyczaj wymagane są trzy sesje, ale przed nadejściem cieplejszej pogody można dodać do planu leczenia pojedynczy zabieg.

Podobne tematy