Ćwiczenia pomagające zgubić cellulit

Jeśli szukasz Ćwiczeń pomagających zgubić cellulit, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przejdziemy przez niektóre z najlepszych treningów dla tego obszaru problemowego. Od podnoszenia nóg do podniesionych płuc, jest ćwiczenie dla każdego! Niezależnie od tego, czy próbujesz zrzucić kilka kilogramów, czy nadać ton swojemu ciału, istnieje kilka ćwiczeń, które mogą pomóc w redukcji cellulitu i sprawić, że Twoje mięśnie znów będą wyglądać jak nowe.

Ćwiczenia redukujące cellulit

Ćwicząc regularnie, zmniejszysz swoje szanse na rozwój cellulitu. Badania wykazały, że osoby, które regularnie ćwiczą, mają mniejsze złogi cellulitu – część ta jest zasługą autora portalu zdrowieiuroda.waw.pl. Wypróbuj reverse lunges, aby ujędrnić nogi i zmniejszyć cellulit. Zacznij od leżenia na podłodze, zgiętego w kolanach, a następnie zgięcia przedniej nogi do przodu. Unieś pośladki, jednocześnie tworząc linię prostą z ramionami. Powtarzaj to ćwiczenie przez tyle razy, ile jesteś w stanie.

Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń redukujących cellulit. Jednym z najskuteczniejszych jest przysiad. To ćwiczenie celuje w Twoje uda i pośladki. Staraj się upewnić, że nie wysuwasz palców stóp zbyt daleko, ponieważ może to prowadzić do niezgrabnego wyglądu. Alternatywnie, możesz wykonać to ćwiczenie używając hantli. Upewnij się, że utrzymujesz klatkę piersiową i biodra na poziomie.

Podnoszenie nóg

Najlepszym ćwiczeniem na spalanie tłuszczu i redukcję cellulitu w dolnej części ciała jest podnoszenie nóg. To ćwiczenie pracuje nad pośladkami i ścięgnami. Wzmacnia również wewnętrzne uda i buduje fundament mięśniowy pod tłuszczem. Pomaga spalić kalorie i przepakować tłuszcz w gładkie warstwy. Spróbuj wykonać to ćwiczenie co najmniej trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych ćwiczeń redukujących cellulit dla Twojego ciała.

Czytaj też:   Jak pozbyć się cellulitu na nogach - kilka porad

Korzystne są również ćwiczenia złożone nóg. Złożone unoszenia nóg celują w mięśnie tyłka i ud, a także dolnej części pleców i poprawiają krążenie. Ćwiczenia siłowe poprawiają elastyczność skóry i budują mięśnie, co pomaga spalić tłuszcz i zmniejszyć dołeczki. Jeśli martwisz się o problemy ze stawami, spróbuj pływania. Działa każda grupa mięśniowa, ale jest mniej uciążliwe, więc jest lepsze dla osób z problemami stawów. Woda tworzy również ciśnienie na ciało, co pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu.

Podwyższone wypady

Podwyższone wypady to doskonałe ćwiczenie na rzeźbienie nóg i tonowanie cellulitu. Celują one we wszystkie mięśnie dolnej części ciała i spalają tłuszcz zgromadzony w udach i pośladkach. Podczas wykonywania tych ćwiczeń upewnij się, że twój rdzeń jest napięty i utrzymujesz równoległą postawę z lewą nogą. Następnie zrób krok do przodu z dominującą nogą. Utrzymuj równowagę, podczas gdy popychasz przez prawą piętę. Powtarzaj przez 30 powtórzeń.

Wykonuj to ćwiczenie przez 15 powtórzeń każdą nogą. Możesz również użyć hantli. Trzymaj je z dłońmi skierowanymi do ciała i zegnij kolana do kąta 45 stopni. Trzymaj hantle blisko swoich podudzi. Następnie opuść się na podłogę, jednocześnie ściskając pośladki. Po wykonaniu kilku powtórzeń, powtórz z drugą nogą.

Rumuński martwy wyciąg

Jednym z najlepszych ćwiczeń na redukcję cellulitu jest rumuński martwy wyciąg, który celuje w uda. Możesz wykonać to ćwiczenie stojąc z lekko ugiętymi kolanami i trzymając w każdej ręce średnią hantlę. Wykonując ćwiczenie, pochyl się do przodu w biodrach i pozwól ramionom zwisać przed ciałem. Pamiętaj, aby zachować dobrą postawę i trzymać ramiona z tyłu. Powinieneś wykonać co najmniej jeden zestaw od 8 do 10 powtórzeń na każdą nogę.

Jeśli nie jesteś sprawna fizycznie i masz skłonność do kontuzji pleców, rumuński martwy wyciąg nie jest skutecznym ćwiczeniem na spalenie cellulitu. Jeśli jesteś początkująca, najlepiej unikaj tego ćwiczenia. Jest ono niebezpieczne dla kolan i może skutkować kontuzją pleców. Jeśli nie masz silnych pleców, prawdopodobnie rozwinie się u ciebie przepuklina dysków w dolnej części pleców. Te dyski są głównym czynnikiem przyczyniającym się do cellulitu, a jeśli ich nie masz, to ćwiczenie nie jest dla ciebie.

Czytaj też:   Jak szybko zwalczyć cellulit

Podobne tematy