Endermologia – nieinwazyjny lifting całego ciała

Endermologia to nieinwazyjny zabieg na całe ciało, który skutecznie redukuje cellulit i wyszczupla miejsca z tzw. miejscową otyłością. Celem procedury jest stymulacja skóry i znajdującej się pod nią tkanki tłuszczowej. Efektem jest poprawa jędrności skóry, redukcja obrzęków, wygładzenie i wysmuklenie sylwetki. Co warto wiedzieć na temat endermologii?

Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to zabieg wykonywany specjalistycznym urządzeniem wyposażonym w głowicę z rolkami, zmotoryzowaną klapkę i działającym w podciśnieniu. Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, co pod wpływem próżni, powoduje powstawanie fałdu skórnego. Podczas masażu endermologicznego skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie, na zewnątrz i do wewnątrz. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Pobudza to krążenie krwi i limfy, usprawnia metabolizm oraz stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych.

Jak działa endermologia na skórę?

Zabieg delikatnie stymuluje procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach. Endermologia najsilniej działa na fibroblasty, które pobudzane są do produkcji nowego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, aby w naturalny sposób przywrócić grubość skórze właściwej, znajdującej się tuż pod naskórkiem. Dzięki korzystnemu działaniu na funkcjonowanie skóry zabieg ten służy do redukcji cellulitu, poprawy napięcia oraz wspomaga terapię blizn i rozstępów – zmiękcza je i rozluźnia, a tym samym wpływa na zmniejszenie ich widoczności.

Endermologia – modelowanie sylwetki i redukcja cellulitu

Endermologia to najnowocześniejszy i najmniej inwazyjny zabieg przeznaczony do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż podciśnieniowy działa na tkankę łączną, a także rozluźnia mięśnie. Cellulit jest jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zastosowanie serii zabiegów endermologii pozwala na znaczną poprawę struktury tkanki i redukcję tzw. pomarańczowej skórki. Ponadto masaż podciśnieniowy pobudza usuwanie z organizmu toksyn, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie cellulitu.

Czytaj też:   Wysypka na ciele – skuteczne sposoby walki z wypryskiem

Endermologia LPG doskonale działa na miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej, czyli tzw. miejscową otyłość. Warto ją zastosować wtedy, gdy tradycyjne metody odchudzania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wspaniale wspomaga proces odchudzania i modelowania sylwetki.

Wszechstronny zabieg endermologii

Endermologia bardzo często stanowi element rozbudowanych programów modelowania ciała. Można ją łączyć nawet z liposukcją, aby zmaksymalizować efekt redukcji tkanki tłuszczowej i obkurczyć luźną skórę. Najczęściej jednak stosuje się endermologię z innymi zabiegami modelowania sylwetki, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie można zyskać spektakularne efekty, bez ingerencji chirurgicznej i bez rekonwalescencji. Ciało staje się szczuplejsze i smuklejsze z zabiegu na zabieg. Efekty pogłębiają się wraz z postępem terapii. Specjaliści zaznaczają, że najlepsze rezultaty zabiegów medycyny estetycznej można osiągnąć, łącząc je ze zdrowym stylem życia. Odpowiednie nawodnienie organizmu, zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna – to wszystko ma znaczenie, jeśli zależy nam na osiągnięciu widocznych i trwałych efektów.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod modelowania sylwetki, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy