Endermologia – nieinwazyjny lifting całego ciała

Endermologia to nieinwazyjny zabieg na całe ciało, który skutecznie redukuje cellulit i wyszczupla miejsca z tzw. miejscową otyłością. Celem procedury jest stymulacja skóry i znajdującej się pod nią tkanki tłuszczowej. Efektem jest poprawa jędrności skóry, redukcja obrzęków, wygładzenie i wysmuklenie sylwetki. Co warto wiedzieć na temat endermologii?

Co to jest endermologia i na czym polega?

Endermologia to zabieg wykonywany specjalistycznym urządzeniem wyposażonym w głowicę z rolkami, zmotoryzowaną klapkę i działającym w podciśnieniu. Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, co pod wpływem próżni, powoduje powstawanie fałdu skórnego. Podczas masażu endermologicznego skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie, na zewnątrz i do wewnątrz. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Pobudza to krążenie krwi i limfy, usprawnia metabolizm oraz stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych.

Jak działa endermologia na skórę?

Zabieg delikatnie stymuluje procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach. Endermologia najsilniej działa na fibroblasty, które pobudzane są do produkcji nowego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, aby w naturalny sposób przywrócić grubość skórze właściwej, znajdującej się tuż pod naskórkiem. Dzięki korzystnemu działaniu na funkcjonowanie skóry zabieg ten służy do redukcji cellulitu, poprawy napięcia oraz wspomaga terapię blizn i rozstępów – zmiękcza je i rozluźnia, a tym samym wpływa na zmniejszenie ich widoczności.

Endermologia – modelowanie sylwetki i redukcja cellulitu

Endermologia to najnowocześniejszy i najmniej inwazyjny zabieg przeznaczony do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż podciśnieniowy działa na tkankę łączną, a także rozluźnia mięśnie. Cellulit jest jednym z najczęstszych problemów kosmetycznych wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zastosowanie serii zabiegów endermologii pozwala na znaczną poprawę struktury tkanki i redukcję tzw. pomarańczowej skórki. Ponadto masaż podciśnieniowy pobudza usuwanie z organizmu toksyn, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie cellulitu.

Czytaj też:   Ampułki do włosów. Czym są i kiedy po nie sięgnąć?

Endermologia LPG doskonale działa na miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej, czyli tzw. miejscową otyłość. Warto ją zastosować wtedy, gdy tradycyjne metody odchudzania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wspaniale wspomaga proces odchudzania i modelowania sylwetki.

Wszechstronny zabieg endermologii

Endermologia bardzo często stanowi element rozbudowanych programów modelowania ciała. Można ją łączyć nawet z liposukcją, aby zmaksymalizować efekt redukcji tkanki tłuszczowej i obkurczyć luźną skórę. Najczęściej jednak stosuje się endermologię z innymi zabiegami modelowania sylwetki, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie można zyskać spektakularne efekty, bez ingerencji chirurgicznej i bez rekonwalescencji. Ciało staje się szczuplejsze i smuklejsze z zabiegu na zabieg. Efekty pogłębiają się wraz z postępem terapii. Specjaliści zaznaczają, że najlepsze rezultaty zabiegów medycyny estetycznej można osiągnąć, łącząc je ze zdrowym stylem życia. Odpowiednie nawodnienie organizmu, zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna – to wszystko ma znaczenie, jeśli zależy nam na osiągnięciu widocznych i trwałych efektów.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod modelowania sylwetki, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy